Polityka prywatności

Aktualności

,,Papieska Kremówka''

25.10.2025

,,Papieska Kremówka''

 Z całego serca dziękujemy wszystkim Osobom, które włączyły się w przeprowadzenie akcji „Papieska Kremówka” organizowanej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej w ramach obchodów XXV Dnia Papieskiego przebiegającego pod hasłem „Jan Paweł II – Prorok Nadziei”.W sposób szczególny dziękujemy Panu Wójtowi oraz Pracownikom Urzędu Gminy w Będkowie, Panu Dyrektorowi oraz Pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Będkowie, Księdzu Proboszczowi naszej parafii, Panu Kościelnemu, Pani Sołtys z Będkowa, wolontariuszom SKC oraz ich rodzinom, a także wszystkim parafianom. Dzięki Państwa zaangażowaniu, życzliwości i ofiarności mogliśmy wspólnie uczcić pamięć Świętego Jana Pawła II oraz wesprzeć dzieło pomocy potrzebującym.  Wasza obecność, praca i dobre serce są pięknym świadectwem wiary, solidarności i miłości bliźniego – wartości, które tak bardzo cenił nasz Święty Papież. Sprzedaliśmy 700 kremówek przygotowanych przez łódzką cukiernię.  Wdzięczne za wszelkie dobro opiekunki Szkolnego Koła Caritas- Alina Walica oraz Katarzyna Ozga. 

Czytaj więcej...
🍁 Bal Jesieni w grupie „🌟 6-latków 🌟”

25.10.2025

🍁 Bal Jesieni w grupie „🌟 6-latków 🌟”

🍁 Bal Jesieni w grupie „🌟 6-latków 🌟”Jesień w złocie dziś króluje,każde dziecko tańczyć czuje!Liście szumią, dynie świecą,wszyscy razem wkoło lecą! 🍁Śmiech i zabawa – to nasz dzień,bo jesień przyszła tu – do nas! Hej! 🎶🎃 🎵

Czytaj więcej...
 Słowa mają MOC!

19.10.2025

Słowa mają MOC!

Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu „Szkoła Dobrego Słowa”, będącego częścią kampanii społecznej „Słowa mają moc”. Celem inicjatywy jest promowanie kultury języka, empatii oraz komunikacji opartej na wartościach. Udział w programie to dla nas ważny krok w budowaniu atmosfery szacunku, życzliwości i odpowiedzialności za słowo w naszej społeczności szkolnej. Wierzymy, że słowa mają wielką moc – dzięki nim będziemy budować pozytywne relacje i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa w szkole. Program zakończy się w czerwcu 2026 r., a każda szkoła, która zrealizuje działania, otrzyma certyfikat „Szkoły Dobrego Słowa” - jako dowód zaangażowania w tworzenie przestrzeni dobrego słowa w edukacji. Zachęcamy całą społeczność szkolną do podzielenia się swoimi pomysłami w ramach tego programu. Pozdrawiamy i czekamy na propozycje. Samorząd Uczniowski #SzkołaDobregoSłowa@KampaniaSpołecznaSłowaMająMoc@FundacjaPozytywni.pl

Czytaj więcej...
DEN

14.10.2025

DEN

   10 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Będków- Pan Dariusz Misztal, Skarbnik Gminy- Pani Anna Gomula, Przewodniczący Komisji Oświaty – Pan Sebastian Adamczyk, Ksiądz Proboszcz- Robert Kaczmarek, przedstawicielka Rady Rodziców-Pani Ilona Bogusławska, Dyrektor ZSP –Pan Andrzej Szklarek, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice. Program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII i chóru szkolnego zachwycił różnorodną tematyką. Przypomniano historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym w Europie Ministerstwem Oświaty. Ósmoklasiści satyrycznie i z dozą humoru zaprezentowali scenki z życia szkoły. Dopełnieniem był Koncert Życzeń dedykowany bohaterom tego dnia. Serdeczne życzenia, przeplatane pięknymi, mądrymi sentencjami i pięknie wykonane piosenki o  tematyce szkolnej zachęciły  do wspólnego śpiewania. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarzyli wszystkich pracowników drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców i  SU. Młodzi wykonawcy słusznie otrzymali gromkie brawa, a nad całością czuwali P.P. Renata i Jacek Wochna- odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości.

Czytaj więcej...
Szkolny Konkurs Fotograficzny

14.10.2025

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Oznaki jesieni"

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej...
Zabawa w parze z nauką

14.10.2025

Zabawa w parze z nauką

     10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych – coroczne święto wszystkich miłośników planszówek. Jego celem jest popularyzacja gier planszowych jako formy rozrywki rozwijającej intelekt, wspierającej budowanie relacji międzyludzkich i integrującej pokolenia. Uczniowie zainspirowani przez Panią Agatę Karlińską i Pana Andrzeja Legiezińskiego, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, chętnie włączyli się w ogólnoświatowe obchody. Tego dnia w klasach pojawiły się przyniesione przez uczniów rozmaite planszówki i (przede wszystkim na godzinach wychowawczych) można było przystąpić do rywalizacji. Nauczyciele również przygotowali tematyczne gry planszowe i karciane związane z przedmiotami przez siebie nauczanymi, łącząc w ten sposób edukację z zabawą.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka