Zdjęcie główne

12.02.2025

II Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz pióra” - wyniki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Kaligraficzny „Mistrz pióra”. O ten zaszczytny tytuł walczyło aż 25 uczniów z klas IV-VIII, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w sztuce pięknego pisania. Konkurs, który przygotowała polonistka pani Agata Karlińska, przypomniał wszystkim, jak istotną rolę odgrywa staranność i estetyka w pisaniu ręcznym, szczególnie w dobie cyfrowych technologii. Rywalizacja była zacięta, a poziom prac bardzo wysoki, co podkreślili członkowie jury. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła Weronika Błoch, zachwycając komisję kreatywnością i elegancją swojego pisma. Drugie miejsce przypadło Klarze Woźniak, a trzecie miejsce na podium zajęła Kornelia Rudniak. Jury postanowiło również przyznać wyróżnienia dla uczniów, których prace wyróżniały się szczególną starannością i pomysłowością. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Grzanek, Lena Recheta oraz Mateusz Dziurdzia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu! Dziękujemy za udział i zaangażowanie, które pokazały, że kaligrafia wciąż może być pasją młodych ludzi. Szczególne podziękowanie należą się Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody
w konkursie. Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach! 

Aktualności

DEN

14.10.2025

DEN

   10 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Będków- Pan Dariusz Misztal, Skarbnik Gminy- Pani Anna Gomula, Przewodniczący Komisji Oświaty – Pan Sebastian Adamczyk, Ksiądz Proboszcz- Robert Kaczmarek, przedstawicielka Rady Rodziców-Pani Ilona Bogusławska, Dyrektor ZSP –Pan Andrzej Szklarek, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice. Program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII i chóru szkolnego zachwycił różnorodną tematyką. Przypomniano historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym w Europie Ministerstwem Oświaty. Ósmoklasiści satyrycznie i z dozą humoru zaprezentowali scenki z życia szkoły. Dopełnieniem był Koncert Życzeń dedykowany bohaterom tego dnia. Serdeczne życzenia, przeplatane pięknymi, mądrymi sentencjami i pięknie wykonane piosenki o  tematyce szkolnej zachęciły  do wspólnego śpiewania. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarzyli wszystkich pracowników drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców i  SU. Młodzi wykonawcy słusznie otrzymali gromkie brawa, a nad całością czuwali P.P. Renata i Jacek Wochna- odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości.

Czytaj więcej...
Szkolny Konkurs Fotograficzny

14.10.2025

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Oznaki jesieni"

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej...
Zabawa w parze z nauką

14.10.2025

Zabawa w parze z nauką

     10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych – coroczne święto wszystkich miłośników planszówek. Jego celem jest popularyzacja gier planszowych jako formy rozrywki rozwijającej intelekt, wspierającej budowanie relacji międzyludzkich i integrującej pokolenia. Uczniowie zainspirowani przez Panią Agatę Karlińską i Pana Andrzeja Legiezińskiego, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, chętnie włączyli się w ogólnoświatowe obchody. Tego dnia w klasach pojawiły się przyniesione przez uczniów rozmaite planszówki i (przede wszystkim na godzinach wychowawczych) można było przystąpić do rywalizacji. Nauczyciele również przygotowali tematyczne gry planszowe i karciane związane z przedmiotami przez siebie nauczanymi, łącząc w ten sposób edukację z zabawą.

Czytaj więcej...
EUROPEJSKI  DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

13.10.2025

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

EUROPEJSKI  DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W ostatni piątek września  uczniowie klas I – III wzięli aktywny udział w obchodach EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO. Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tym wydarzeniu które ma na celu promocję aktywności fizycznej dzieci z całej Europy, zdrowego stylu życia i radości z ruchu. Nasz dzień sportu rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki po której uczniowie klas I – III uczestniczyły w grach i zabaw nie tylko poprawie sprawności fizycznej ale również wzmacnianiu współpracy integracji zespołów klasowych. Każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą – najważniejsza była  super zabawa, ruch i uśmiech na twarzy. Był to dzień dobrej zabawy i wspólnej aktywności.  Wielkie gratulacje i brawa dla wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.Kordynator wydarzenia : Renata Rechcińska  

Czytaj więcej...
AUTOBUSY SZKOLNE

08.10.2025

AUTOBUSY SZKOLNE

Rzeczków -PrażkiWola-Drzazgowa---Rudnik--Zacharz

Czytaj więcej...
DEN - ŻYCZENIA OD SU

09.10.2025

DEN - ŻYCZENIA OD SU

DEN

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka