Zdjęcie główne

23.04.2025

Pojedynek Sztuk, czyli szóstoklasiści w świecie teatru i filmu

Dnia 23 kwietnia uczniowie klas szóstych udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na spektakl pt. „Teatr vs. Film, czyli Pojedynek Sztuk” w wykonaniu Poznańskiego Teatru Aktora. Przedstawienie opowiadało historię czworga przyjaciół, którzy postanowili uczcić urodziny jednej z bohaterek w nowoczesnym escape roomie sterowanym przez komputer. Ciekawym elementem przedstawienia było nawiązanie do znanych lektur szkolnych, takich jak m.in. „Hobbit” J.R.R. Tolkiena czy „Opowieści z Narnii” C.S.Lewisa. Fragmenty te wplecione zostały w inscenizację w sposób kreatywny i zabawny, co nie tylko ułatwiło uczniom zrozumienie różnic między adaptacją teatralną a filmową, ale także zachęciło ich do sięgania po literaturę. W trakcie zabawnych dialogów i dynamicznych scen uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym różni się praca aktora teatralnego od filmowego, jak wygląda proces tworzenia spektaklu na żywo i czym charakteryzuje się montaż filmowy. Przedstawienie dostarczyło młodym widzom nie tylko wielu emocji, ale również wartościowej wiedzy o sztuce teatralnej i filmowej. Wizyta w teatrze okazała się znakomitą lekcją kultury i sztuki, która z pewnością zostanie w pamięci uczniów na długo. Spektakl udowodnił, że teatr
i film mogą być nie tylko źródłem rozrywki, ale również inspiracją do głębszego myślenia i rozwijania własnej kreatywności. Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Pani Anna Maciaszek-Badek, Pani Aneta Chrustowska oraz Pani Agata Karlińska.

Aktualności

DEN

14.10.2025

DEN

   10 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Będków- Pan Dariusz Misztal, Skarbnik Gminy- Pani Anna Gomula, Przewodniczący Komisji Oświaty – Pan Sebastian Adamczyk, Ksiądz Proboszcz- Robert Kaczmarek, przedstawicielka Rady Rodziców-Pani Ilona Bogusławska, Dyrektor ZSP –Pan Andrzej Szklarek, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i rodzice. Program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII i chóru szkolnego zachwycił różnorodną tematyką. Przypomniano historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym w Europie Ministerstwem Oświaty. Ósmoklasiści satyrycznie i z dozą humoru zaprezentowali scenki z życia szkoły. Dopełnieniem był Koncert Życzeń dedykowany bohaterom tego dnia. Serdeczne życzenia, przeplatane pięknymi, mądrymi sentencjami i pięknie wykonane piosenki o  tematyce szkolnej zachęciły  do wspólnego śpiewania. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarzyli wszystkich pracowników drobnymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców i  SU. Młodzi wykonawcy słusznie otrzymali gromkie brawa, a nad całością czuwali P.P. Renata i Jacek Wochna- odpowiedzialni za przygotowanie uroczystości.

Czytaj więcej...
Szkolny Konkurs Fotograficzny

14.10.2025

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Oznaki jesieni"

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej...
Zabawa w parze z nauką

14.10.2025

Zabawa w parze z nauką

     10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych – coroczne święto wszystkich miłośników planszówek. Jego celem jest popularyzacja gier planszowych jako formy rozrywki rozwijającej intelekt, wspierającej budowanie relacji międzyludzkich i integrującej pokolenia. Uczniowie zainspirowani przez Panią Agatę Karlińską i Pana Andrzeja Legiezińskiego, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, chętnie włączyli się w ogólnoświatowe obchody. Tego dnia w klasach pojawiły się przyniesione przez uczniów rozmaite planszówki i (przede wszystkim na godzinach wychowawczych) można było przystąpić do rywalizacji. Nauczyciele również przygotowali tematyczne gry planszowe i karciane związane z przedmiotami przez siebie nauczanymi, łącząc w ten sposób edukację z zabawą.

Czytaj więcej...
EUROPEJSKI  DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

13.10.2025

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

EUROPEJSKI  DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W ostatni piątek września  uczniowie klas I – III wzięli aktywny udział w obchodach EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO. Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tym wydarzeniu które ma na celu promocję aktywności fizycznej dzieci z całej Europy, zdrowego stylu życia i radości z ruchu. Nasz dzień sportu rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki po której uczniowie klas I – III uczestniczyły w grach i zabaw nie tylko poprawie sprawności fizycznej ale również wzmacnianiu współpracy integracji zespołów klasowych. Każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą – najważniejsza była  super zabawa, ruch i uśmiech na twarzy. Był to dzień dobrej zabawy i wspólnej aktywności.  Wielkie gratulacje i brawa dla wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.Kordynator wydarzenia : Renata Rechcińska  

Czytaj więcej...
AUTOBUSY SZKOLNE

08.10.2025

AUTOBUSY SZKOLNE

Rzeczków -PrażkiWola-Drzazgowa---Rudnik--Zacharz

Czytaj więcej...
DEN - ŻYCZENIA OD SU

09.10.2025

DEN - ŻYCZENIA OD SU

DEN

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka