ZARZĄDZENIE DYREKTORA

ZSP- I/0161-5/2023                                                                  

ZARZĄDZENIE NR  5/2023

 

Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Będkowie

 

z dnia 1 września 2023 r.

 

w sprawie ustalenia warunków korzystania z posiłków i opłat za przygotowywanie i wydawanie posiłków w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Będkowie

 

Na podstawie art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe . U. z 2017 r., poz. 59)  zarządzam co następuje:

 

 

§ 1

 

W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, a w szczególności wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Będkowie, istnieje możliwość korzystania  z wyżywienia obejmującego jeden posiłek dziennie oraz dla dzieci uczęszczających  do Publicznego Gminnego Przedszkola w Będkowie im. Kubusia Puchatka z 3 posiłków dziennie w postaci śniadania, obiadu i podwieczorku. Żywienie prowadzi się w okresie, w którym odbywają się zajęcia w szkole i w przedszkolu.                                                     

 

 

§ 2

Wprowadza się „Regulamin stołówki szkolnej  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Będkowie” stanowiący załącznik nr 1 do zarządzenia.

 

§ 3

Stawkę żywieniową dla uczniów klas I – VIII , oddziałów przedszkolnych i przedszkola określa załącznik nr 2 do zarządzenia.

.

 § 4

 

Dopuszcza się możliwość zwiększenia opłaty za wyżywienie w przypadku wzrostu cen zakupu produktów żywnościowych.

§ 5

Zmiana wysokości opłat za posiłki będzie obowiązywać od pierwszego dnia następnego miesiąca.

. § 6

 

Do korzystania z posiłków przygotowywanych przez kuchnię szkolną i wydawanych w stołówce szkolnej uprawnieni są:

a)     uczniowie szkoły,

b)     pracownicy szkoły

§ 7

 

Finansowanie wyżywienia może odbywać się z różnych źródeł:

 

a)     wpłat rodziców (opiekunów prawnych) dzieci korzystających z wyżywienia,

b)     wpłat pracowników korzystających z wyżywienia,

c)     ze środków Gminnego  Ośrodka Pomocy Społecznej dla osób będących w trudnej 

            sytuacji materialnej otrzymujących pomoc socjalną w formie bezpłatnych posiłków

            wydawanych na podstawie decyzji Ośrodka Pomocy Społecznej,

d)     sponsoringu,

e)      środków Rady Rodziców.

                                                                    § 8

Decyzję o finansowaniu obiadów ze środków pochodzących od sponsorów podejmuje dyrektor szkoły, a ze środków Rady Rodziców dyrektor szkoły  w porozumieniu z przewodniczącym Rady Rodziców.

                                                           

§ 9

a)     Opłaty ustalone w niniejszym zarządzeniu wnosi się w okresach miesięcznych.

b)     Opłatę za obiady  na dany miesiąc rodzic wnosi do 10 każdego miesiąca na konto 72 8985 0004 0070 0700 0013 0009 z zapisem w tytule obiady miesiąc, imię  i nazwisko dziecka, klasa.

c)     W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia terminu płatności, wyłącznie na pisemny wniosek rodzica skierowany do dyrektora szkoły.

 

§ 10

Traci moc Zarządzenie nr 2/2022 Dyrektora  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Będkowie  z dnia 30.08.2022 r. w sprawie ustalenia warunków korzystania z posiłków i opłat za przygotowanie i wydawanie posiłków.

 

 

§ 11

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od dnia 04.09.2023 r.

 

 

Aktualności

Alpaki, mydełka i Maniek, czyli szóstoklasiści w krainie Cudaków

03.11.2025

Alpaki, mydełka i Maniek, czyli szóstoklasiści w krainie Cudaków

   30 października uczniowie klasy szóstej spędzili wyjątkowy dzień w zagrodzie edukacyjnej Alpaki Cudaki, gdzie wzięli udział w warsztatach mydełkowych oraz spotkali się z wieloma sympatycznymi zwierzętami. Podczas zajęć każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe, poznając przy tym tajniki naturalnych kosmetyków. Po warsztatach uczniowie wyruszyli na spacer po lesie w towarzystwie alpak i kóz, ucząc się, jak dbać o zwierzęta i jak nawiązywać z nimi kontakt. W zagrodzie czekało też wiele innych atrakcji – można było pogłaskać króliki i świnki morskie, zaprzyjaźnić się z psem do dogoterapii Borysem, posłuchać skrzeczenia papug, a także poznać prawdziwą gwiazdę zagrody – kapibarę Mańka, który szybko skradł serca wszystkich uczestników. Warsztaty były bezpłatne, ponieważ środki na ich realizację pozyskała z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi wychowawczyni klasy – pani Agata Karlińska, która również zorganizowała cały wyjazd. W opiece nad uczniami pomagał pan pedagog Janusz Ozga. W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu zatrzymali się na wale, skąd podziwiali malowniczą panoramę jeziora Jeziorsko, zobaczyli kościół pw. św. Marka Ewangelisty – najmniejszą parafię w Polsce, a także jeden z folkowych przystanków inspirowanych twórczością Tadeusza Makowskiego – „Wiejskie podwórko”. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców za przygotowanie pysznych kiełbasek na ognisko oraz do Pana Kierowcy Damiana za bezpieczną i miłą podróż.   

Czytaj więcej...
Ślubowanie klas pierwszych.

03.11.2025

Ślubowanie klas pierwszych.

24 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas pierwszych.  W uczniowskie szeregi oficjalnie wstąpiło 32 pierwszoklasistów w chustach z nadrukiem patrona naszej szkoły - W.S. Reymonta oraz z emblematami szkoły (logo), ufundowanymi  przez Radę Rodziców. W obecności rodziców, dyrekcji szkoły oraz  zaproszonych gości:  Pana Wójta Gminy  Dariusza Misztala, przewodniczącej RG  Pani Karoliny Rauch oraz przedstawiciela Rady Rodziców Pani  Ilony Bogusławskiej i innych gości uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Był to  najważniejszy i długo wyczekiwany  dzień w życiu każdego pierwszaka, a wydarzeniu towarzyszyło  wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.  Nie zabrakło uśmiechów, łez, wzruszeń oraz uczucia dumy. Teraz przed Nimi długa droga nauki, nowych obowiązków. W tej drodze zawsze mogą liczyć na pomoc rodziców, nauczycieli i swoich starszych kolegów.Uczniowie klasy pierwszej przedstawili w ramach egzaminu program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Wspólną decyzją Pana Dyrektora, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, zebranych gości oraz starszych kolegów pierwszoklasiści swój egzamin zdali śpiewająco i z humorem! W tym trudnym zadaniu mogli liczyć na wsparcie oraz cenne rady starszych koleżanek  i kolegów z klasy IIIb oraz klas IV-tych.  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Uczyć się w szkole, kochać Ojczyznę, dla niej pracować kiedy urosną. Być dobrymi kolegami, wybaczać sobie błędy, starać się je naprawiać, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan dyrektor  szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili… stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Po ceremonii pasowania dzieci otrzymały z rąk Pana Wójta Dariusza Misztala legitymację szkolną oraz ufundowaną przez niego niespodziankę.Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.  

Czytaj więcej...
Pamiętamy

03.11.2025

Pamiętamy

        W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie kl. VI wraz z wychowawczynią Panią Agatą Karlińską odwiedzili cmentarz parafialny. Uporządkowali znajdujące się tam groby żołnierzy obu wojen światowych oraz cywilnych ofiar II wojny światowej. Na tych mogiłach szkolna delegacja zapaliła znicze. Następnie zostały odwiedzone groby zmarłych nauczycieli pracujących niegdyś w szkołach działających na terenie naszej gminy. Tam również uczniowie zapalili symboliczne znicze pamięci, a Pani Agata Karlińska opowiedziała o postaciach zmarłych pedagogów. 

Czytaj więcej...
Nagroda Papieża Franciszka

25.10.2025

Nagroda Papieża Franciszka

We wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - 4 października 2019r. arcybiskup Grzegorz Ryś ustanowił Nagrodę Papieża Franciszka, która przyznawana jest młodym ludziom podejmującym działania na jednym z trzech obszarów życia kościelnego, tak ważnych dla Ojca Świętego Franciszka.  Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: działalność charytatywna,  ewangelizacyjna i ekumeniczna. Organizatorem i Mecenasem jest ks. kardynał Grzegorz Ryś. Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie oraz Teatr Monopolis.  Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Wojewody Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi. W gali uczestniczył również Wicekurator Łódzki Pan Jarosław Krajewski, który osobiście pogratulował młodym laureatom ich zaangażowania. W dniu 22 października 2025 roku już po raz piąty w dawnym łódzkim kompleksie pofabrycznym MONOPOLIS odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Papieża Franciszka, w której udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz ze swoimi nauczycielami. Ponad 200 uczniów odebrało medale  z rąk metropolity łódzkiego – kardynała Grzegorza Rysia. Wśród laureatów znaleźli się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy ZSP w Będkowie. Srebrny medal odebrało 8 uczennic, natomiast brązowym medalem zostało odznaczonych 34 uczniów naszej szkoły. Opiekunowie - Katarzyna Ozga, Alina Walicka oraz Janusz Ozga otrzymali podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu projektu. Spotkanie zakończyło się częścią artystyczną, podczas której wystąpił zespół jazzowy AllRounders, wprowadzając zgromadzonych w wyjątkowy, radosny nastrój. Jest to dla nas wielki zaszczyt znaleźć się wśród laureatów tak prestiżowej nagrody oraz motywacja do podejmowania kolejnych działań.  Wielką radość sprawiła nam obecność na Galii absolwentki naszej szkoły-Natalii Krych, wieloletniej wolontariuszki, która będąc już studentką, nadal bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i otrzymała najwyższe odznaczenie, jakim jest Pierścień Rybaka. (2) Ponad 200 uczniów szkół podstawowych... - Kuratorium Oświaty w Łodzi | Facebook Medal, który otrzymali laureaci nagrody na awersie przedstawia krzyż wpisany w serce z napisem ”SPOJRZAŁ Z MIŁOSIERDZIEM I WYBRAŁ”       Rewers medalu przedstawia dłoń Papieża Franciszka z jezuickim herbem oraz napisem „PAPIEŻ FRANCISZEK”    https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DNoBY65oPyj0&h=AT2hC6k8CKlZHZqoBCXw9yUgvFQfcU_I29Y-36UPKuZibha_J10XHPDFRPA6OfAWACG7Tf0TCLRz6-n9ob-DzrJprSnwl9FSbNz-hjm_aZ4YY8z8aA4mX66JkEZz7QK8Y5GC&s=1 https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DY7vpByp903g&h=AT14JFCtcPR95zwDsXXHbWh_ma0gngGaGWf6zrhNjh_5k2b3yZD9wsdVkNWTlUnaBrR0nIWrAvZRS0jJ6lCrvOoObK2VNiPWy13NH75hwld0gPNnEfFSDd56BJ03u-ufc1Vm&s=1 https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.archidiecezja.lodz.pl%2Faktualnosci%2F2025%2F10%2Fponad-200-uczniow-otrzymalo-nagrode-papieza-franciszka&h=AT113g-8wbZ0Nfg2FYi9uw2WvZxp-3qqI0ywFYodH2GpFNLhsfLjXs5xQ7_19_udXTNg6Kh30Z8UNM4C2bsts28Y4XlsRDYQSp5BA-LA1hO2nhahchI485VqGJEH54ZfzjYy&s=1 https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DOTovdPY7xH0&h=AT1YNsZ37NmTDE2O8DN1Mt4tdomkUzYjpR8CoH2evbehxA6KReVodGcZ6medZnn1YIgQUpdmdIF8nvCB-iu27TqRFXbDVo2b5pvvokbC3liUTCv9ROoz-iaLChgKp7wBOtcY&s=1 https://www.facebook.com/share/p/1Vs6h1a3s9/ Kard. Ryś wręczył uczniom Nagrody Papieża Franciszka | eKAI Ponad 200 uczniów otrzymało Nagrodę Papieża Franciszka | eKAI Ponad 200 uczniów otrzymało Nagrodę Papieża Franciszka | Niedziela.pl Ponad 200 uczniów otrzymało Nagrodę Papieża Franciszka | Archidiecezja Łódzka  

Czytaj więcej...
,,Papieska Kremówka''

25.10.2025

,,Papieska Kremówka''

 Z całego serca dziękujemy wszystkim Osobom, które włączyły się w przeprowadzenie akcji „Papieska Kremówka” organizowanej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej w ramach obchodów XXV Dnia Papieskiego przebiegającego pod hasłem „Jan Paweł II – Prorok Nadziei”.W sposób szczególny dziękujemy Panu Wójtowi oraz Pracownikom Urzędu Gminy w Będkowie, Panu Dyrektorowi oraz Pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Będkowie, Księdzu Proboszczowi naszej parafii, Panu Kościelnemu, Pani Sołtys z Będkowa, wolontariuszom SKC oraz ich rodzinom, a także wszystkim parafianom. Dzięki Państwa zaangażowaniu, życzliwości i ofiarności mogliśmy wspólnie uczcić pamięć Świętego Jana Pawła II oraz wesprzeć dzieło pomocy potrzebującym.  Wasza obecność, praca i dobre serce są pięknym świadectwem wiary, solidarności i miłości bliźniego – wartości, które tak bardzo cenił nasz Święty Papież. Sprzedaliśmy 700 kremówek przygotowanych przez łódzką cukiernię.  Wdzięczne za wszelkie dobro opiekunki Szkolnego Koła Caritas- Alina Walica oraz Katarzyna Ozga. 

Czytaj więcej...
🍁 Bal Jesieni w grupie „🌟 6-latków 🌟”

25.10.2025

🍁 Bal Jesieni w grupie „🌟 6-latków 🌟”

🍁 Bal Jesieni w grupie „🌟 6-latków 🌟”Jesień w złocie dziś króluje,każde dziecko tańczyć czuje!Liście szumią, dynie świecą,wszyscy razem wkoło lecą! 🍁Śmiech i zabawa – to nasz dzień,bo jesień przyszła tu – do nas! Hej! 🎶🎃 🎵

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka