ZDJĘCIE GŁÓWNE

09.01.2024

JASEŁKA

W świąteczny magiczny nastrój wprowadzili nas wychowankowie świetlicy oraz dziewczynki z klasy 06, którzy 21 grudnia w ramach Wigilii szkolnej zaprezentowali przedstawienie jasełkowe.
Przy wtórze kolęd i bajecznej dekoracji poruszyli ważną kwestię poszanowania drugiego człowieka przypominając jednocześnie historię narodzenia Panna Jezusa. 



JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

JASEŁKA

Aktualności

ZDJĘCIE GŁÓWNE

16.12.2023

Warsztaty Mobilnych Laboratoriów Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce program edukacyjno-technologiczny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. 14 grudnia bieżącego roku do naszej szkoły zawitali edukatorzy prowadzący warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Z pasją prowadzili dla uczniów klas IV-VI interaktywne, pełne zabawy zajęcia, w czasie których wspierali rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie. Pokazali jak w praktyce można wykorzystywać sprzęt zakupiony dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z Photonami i długopisami 3D.  Doskonalili swoje umiejętności w użyciu gogli VR, budowali roboty z Lego i programowali je. Używając długopisów 3D, stworzyli dekoracje świąteczne, a dzięki robotom Photonom rozegrali emocjonujący mecz piłkarski. Udział w bezpłatnych warsztatach był doskonałą okazją do eksperymentowania z nowoczesną technologią. Dzięki Mobilnym Laboratoriom Przyszłości uczniowie naszej szkoły mają szansę na rozwijanie kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów, które przełożą się na lepszy start w dorosłość.  Nauczyciele, którzy chcą zainspirować się, jak wykorzystać takie technologie na swoich lekcjach, mogą zajrzeć na stronę Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej www.zpe.gov.pl, gdzie znajdują się gotowe scenariusze zajęć. Projekt w szkole koordynowały pani Agata Karlińska, pani Urszula Majewska i pani Aneta Chrustowska.

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

14.12.2023

WYNIKI KONKURSU ORGANIZOWANEGO W RAMACH DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

Na konkurs „Najciekawsze miasto krajów anglo- i niemieckojęzycznych” zorganizowany w ramach szkolnego dnia języków obcych wpłynęło 15 prac: pięć projektów z klas 1-3 oraz dziesięć z klas 4-8.Wszystkie prace okazały się bardzo ciekawe, wartościowe i pracochłonne, a jury konkursowe w składzie: p. A. Chrustowska, p. U. Majewska i p. A. Walicka miało bardzo trudne zadanie związane z wyłonieniem zwycięzców. W każdej pracy jury dostrzegło różne walory: merytoryczne, estetyczne, a także te, które dotyczyły kreatywnego podejścia do zadania.W klasa 1-3 wyróżniono następujące prace:I miejsce – Piotr Papiewski z kl.1II miejsce – Kacper Błoch z kl. 2A                      oraz praca zbiorowa A. Cieplucha, M. Woźniak z kl. 2B i K. Woźniak z kl. 3BIII miejsce – Filip Pietrzak z kl. 2BWyróżnienie – Tosia Koziorowska z kl. 2B W klasach 4-8 ranking rozłożył się następująco: I miejsce – Liliana Bąk z kl. 4 oraz Wiktoria Papiewska z kl. 6II miejsce -  Daria Dulas z kl. 4 oraz Piotr Zeissel z kl. 7AIII miejsce – Krystian Krakowiak z kl. 6                       Aleksander Goliński z kl. 6                       Zuzanna Grzanek z kl. 6                         Łukasz Kijewski z kl. 5BWyróżnienia otrzymały:                       Weronika Błoch z kl. 4 oraz praca zbiorowa A. Budner i J. Cichura z kl.6  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

14.12.2023

Z WIZYTĄ W MAGICZNYM MIEJSCU

Atmosfera wesołych świąt i radosnego jarmarku, w tle dzwoneczki i świąteczna muzyka. Chrupiący pod nogami śnieg i  cieplutkie słońce…

CZYTAJ WIĘCEJ

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

13.12.2023

Łańcuch Dobrych Życzeń

KLIKNIJ TUTAJ

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

06.12.2023

Szkolne mikołajki

6 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przygotowanych przez Samorząd Uczniowski zabawach integracyjnych. Wcześniej członkowie SU wspólnie pięknie ubrali choinkowe drzewko i złożyli życzenia wszystkim pracownikom. Sekcja dekoracyjna szkolnego samorządu, w skład której wchodzę m.in. Nikola Kucharska i Zuzanna Wojciechowska, przygotowała ciekawą okolicznościową dekorację. Tego dnia szkołę odwiedził św. Mikołaj wraz ze Śnieżynkami, którym pomagali: Norbert Błoch, Łucja Kobalczyk, Zuzia Malinowska i Klaudia Maciaszczyk. Mikołaj był bardzo wymagający. Żeby dostać słodki upominek, trzeba było wykonać jakieś świąteczne zadanie. Jednym z nich było odszukać ukryte na parterze zdjęcia św. Mikołaja.  Od samego rana maluchy i starsi uczniowie poszukiwali fotografii świętego, za znalezienie których czekała nagroda - niespodzianka. Mikołaj za Mikołaja. Uczniów odwiedził również Pan Wójt Dariusz Misztal, który jako wysłannik świętego Mikołaja złożył całej społeczności szkolnej życzenia i obdarował wszystkich słodyczami. Podkreślił, że jest to szkoła, w której uczniowie osiągają wysokie wyniki, a uczą w niej wspaniali nauczyciele. Większość zdjęć wykonała Zuzia Grzanek za pomocą sprzętu z Laboratoriów Przyszłości. Zarówno mali jak i duzi tego dnia bawili się doskonale. 

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

06.12.2023

Niepełnosprawni są wśród nas

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został  ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw.Z tej okazji nasza szkoła, jak co roku, włączyła się w obchody święta. W ramach zajęć bibliotecznych uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w warsztatach „Patrzeć dłońmi, widzieć nosem”, podczas których wysłuchali fragmentu książki B. Majchrzak „Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”  dotykającego problemu niepełnosprawności. Swoje wrażenia z lektury przelali na papier, tworząc plastyczny obraz do wysłuchanego tekstu. Klasa VI wzięła udział w zajęciach w oparciu o książkę K. Ryrych „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”, w której znajdujemy realizację głównego przesłania Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, jakim jest ich aktywne uczestnictwo we wszystkich dziedzinach życia na równi z innymi osobami.  Uczniowie poznali postać sławnego naukowca, który przez całe dorosłe życie zmagał się z niepełnosprawnością, ale nie przeszkodziło mu to w realizacji swoich planów zawodowych i osobistych. Z gazetki zamieszczonej przed biblioteką czytelnicy mogli również dowiedzieć się o historii i celach święta, a także zapoznać się z propozycjami dostępnych w bibliotece książek poruszających problem niepełnosprawności.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka