ZDJĘCIE GŁÓWNE

16.05.2024

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 7-8 maja br. uczniowie klasy 4 i 7a pojechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.  Pierwszym punktem programu były warsztaty garncarskie w osadzie średniowiecznej w Hucie Szklanej. Najpierw jednak dzieci odwiedziły m.in. warsztat kowala, chaty tkaczki, zielarki. Następnie udały się przez puszczę jodłową na Święty Krzyż. W Bazylice Mniejszej braci oblatów usłyszały historię Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i miały możliwość obejrzenia eksponatów przywiezionych z misji. Z wieży klasztoru podziwiały panoramę gór i gołoborze. Po zejściu na dół był czas na zakup pamiątek. W drodze do trzygwiazdkowego pensjonatu wycieczkowicze zatrzymali się, by obejrzeć ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.  Zachwytom nie było końca, zwłaszcza po słowach pani przewodnik o zaginionych skarbach. W sali balowej grupa zatańczyła belgijkę. Już tylko kilometr dzielił od pensjonatu, w którym na wszystkich czekał smaczny dwudaniowy obiad. Po zakwaterowaniu był jeszcze czas na zobaczenie wykopalisk i zabawy na świeżym powietrzu. Następnego dnia po obfitym śniadaniu grupa udała się do rezerwatu przyrodniczego Kadzielnia, by podziwiać skały wapienne i nową atrakcję- wodospad. Z Kielc po krótkim przejeździe udano się do średniowiecznego zamku w Chęcinach, by tam zajrzeć do skarbca i z baszty podziwiać widoki. Sporo czasu młodzież spędziła w sali tortur i z wizytą u kata, nikt jednak w żaden sposób nie ucierpiał. Później przyszedł czas na spotkanie z jednym z najstarszych drzew w Polsce, dębem Bartek. Jego pień i konary zrobiły wrażenie na wszystkich uczestnikach. Następna atrakcją były ruiny XIX - wiecznego pieca hutniczego „Józef” w Samsonowie. Gonitwom i zabawom nie było końca. Nadszedł jednak czas powrotu do domu i zmęczeni choć pełni wrażeń wycieczkowicze dotarli pod szkołę, gdzie wpadli w ramiona stęsknionych rodziców. Wycieczka była bardzo udana i na pewno długo pozostanie we wspomnieniach. Dziękujemy Rodzicom za możliwość wyjazdu, a opiekunkom pani Bogusławie Wochnie i pani Agacie Karlińskiej za troskliwą opiekę podczas wycieczki.

Aktualności

ZDJĘCIE GŁÓWNE

04.03.2024

Dzień Języka Ojczystego

Doceniając znaczenie języka polskiego w kształtowaniu tożsamości narodowej, biblioteka szkolna, jak co roku, włączyła się w obchody Dnia Języka Ojczystego. Z tej okazji zorganizowane zostały 2 konkursy, których celem było zwrócenie uwagi na konieczność dbałości o poprawność językową w mowie i w piśmie. W pierwszym konkursie o tytuł Mistrza Pięknego Czytania rywalizowali uczniowie klas I-III, najpierw w eliminacjach klasowych, a później międzyklasowych, do których zakwalifikowało się 22 uczniów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczy liczba nagrodzonych:

I miejsce – Klara Woźniak kl. III b

                      Alicja Cieplucha kl. II b

II miejsce – Matylda Woźniak kl. II b

                       Anna Łuczak kl. II b

III miejsce –  Oliwia Gajda kl. I a

                       Borkowska Natalia kl. III a    

Wyróżnienie:  Patrycja Jabłońska kl. III b

                         Dawid Bajon kl. III a

                         Blanka Rytych kl. II a

                         Kacper Worotnicki kl. II a

Dla klas V-VIII został zorganizowany konkurs „Nie zasypiaj gruszek w popiele - dbaj o język ojczysty” sprawdzający znajomość związków frazeologicznych w języku polskim. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 21 uczniów, z których najlepsze wyniki osiągnęli:

 

I miejsce – Kornelia Chrustowska kl. VII a

                     Karolina Piwowarska kl. VI

II miejsce – Zuzanna Grzanek kl. VI

III miejsce –  Patrycja Szymańska kl. VII b

 

Wyróżnienie:  Łucja Kobalczyk kl. VII a

                          Filip Wilanowski kl. VII a

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

19.02.2024

Zwycięzcy wyłonieni!

14.02.2024 roku został rozstrzygnięty dwuetapowy konkurs czytelniczy „Z baśniami H.Ch. Andersena”. W zmaganiach konkursowych I etapu, który odbył się 23 stycznia, brali udział wszyscy uczniowie klas I-III. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością treści wybranych baśni duńskiego pisarza. W wyniku rywalizacji wyłonionych zostało 35 uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów i zakwalifikowali się do II etapu. Uczestnicy, przygotowując się do konkursu, musieli zapoznać się ze wskazanymi w regulaminie baśniami oraz biografią autora. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły duże emocje, a poziom konkursu był bardzo wysoki. Wyniki II etapu przedstawiają się następująco:

Zwycięzcy:

I miejsce – Adam Trela – kl. II b

II miejsce – Tymon Muskała – kl. I b

III miejsce – Adrian Muskała – kl. I b

Wyróżnieni:

Klara Woźniak – kl. III b

Zuzanna Janiczek – kl. I b

Mikołaj Caban – II b

Alicja Cieplucha – kl. II b

Matylda Woźniak kl. II b

Daria Bykowska kl. I a

Kacper Dziurdzia – kl. I b

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

19.02.2024

Szkolne walentynki

W walentynki Samorząd Uczniowski zorganizował walentynkową pocztę, która zapewne przyczyniła się do  budowania pozytywnych relacji między uczniami oraz wzmacniania więzi społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy mieli wspaniałą zabawę i poczuli się docenieni w tym wyjątkowym dniu!

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

15.02.2024

Szkolny konkurs kaligraficzny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego na 21 lutego zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w szkolnym konkursie kaligraficznym. Więcej szczegółów na plakacie. Zgłoszenia do pani Agaty Karlińskiej.REGULAMIN KONKURSU

Czytaj więcej...
PLAKAT

15.02.2024

Powiatowy konkurs fotograficzny

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII do udziału w konkursie fotograficznym. Zgłoszenia do pani Agaty Karlińskiej. Więcej informacji w załączonym regulaminie.REGULAMIN KONKURSU

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

14.02.2024

Szkolne ostatki

„Kto przebrany - ten niepytany”. Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski zorganizował szkole ostatki. Uczniowie chętnie się przebierali, co widać na załączonych zdjęciach.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka