Zdjęcie główne

12.04.2025

Wielkie rocznice upamiętnione

10 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego i 500. rocznicy hołdu pruskiego. Przygotowani przez wychowawców (Panią Anetę Chrustowską, Pana Mariusza Olejnika, Panią Urszulę Majewską, Panią Bogusławę Wochnę i Panią Alinę Walicką) uczniowie klas VI – VIII, w obecności władz samorządowych, w interesującej formie przedstawili fakty związane z tymi wydarzeniami oraz zaprezentowali postacie Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełłę, Zygmunta Starego oraz Jana III Sobieskiego. Scenariusz uroczystości przygotował Pan Andrzej Legieziński, a oprawę muzyczną i nagłośnienie Pan Jacek Wochna. Sprawami organizacyjnymi zajął się Samorząd Uczniowski kierowany przez Panią Agatę Karlińską i Pana Andrzeja Legiezińskiego. 

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili Pan wójt Dariusz Misztal, Pani Anna Gomula, skarbnik Gminy Będków, Ksiądz Proboszcz Robert Kaczmarek, Daria Konowalska przewodnicząca Rady Rodziców.  Dostojni goście, powitani przez Pana Dyrektora szkoły Andrzeja Szklarka, podkreślili doniosłość prezentowanych wydarzeń oraz złożyli zebranym życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczystość była okazją do poinformowania o realizowanym od stycznia przez Panią Agatę Karlińską i Pana Andrzeja Legiezińskiego projekcie edukacyjnym Z berłem i koroną realizowanym we współpracy Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach akcji 1000-lecie Królestwa Polskiego. Elementem projektu była także dzisiejsza uroczystość i prezentacje królewskie. 

Na zakończenie najlepsi uczestnicy przeprowadzonego przez Pana Andrzeja Legiezińskiego szkolnego konkursu Polska królewskich czasów pod patronatem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie otrzymali nagrody i dyplomy. Wśród fundatorów nagród był  Pan Krzysztof Tuduj, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Uczczenia 1000-lecia Koronacji Bolesława Chrobrego.

 Konkurs wsparły także instytucje kultury oraz jednostki samorządu terytorialnego województwa wielkopolskiego.

Zgodę na używanie okolicznościowego logotypu wyraził Urząd Miejski w Gnieźnie, który również ufundował nagrody. Konkurs zyskał przychylność Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, który postanowił nagrodzić zwycięzców, podobnie jak wspomniane wcześniej Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Aktualności

Zdjęcie główne

29.11.2024

Nagroda Papieża Franciszka

KLIKNIJ TUTAJZOBACZ WIĘCEJ

Czytaj więcej...
Zdjęcie główne

28.11.2024

Andrzejki

ZAPRASZA SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Czytaj więcej...
Zdjęcie główne

23.11.2024

Ósmoklasiści dumni z powstańców

Kampania Dumni z Powstańców to nowa odsłona realizowanego w naszej szkole od kilku lat projektu BohaterON – włącz historię. Jest to ogólnopolska akcja o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.W bieżącym roku szkolnym na lekcjach prowadzonych przez Pana Andrzeja Legiezińskiego uczniowie klas ósmych korzystali z materiałów przygotowanych przez Fundację Sensoria i Fundację Pokolenie Kolumbów. O swoim krewnym, pochodzącym z Drzazgowej Woli uczestniku powstania warszawskiego dr. Janie Kubiaku ps. Strzała, opowiadał uczeń kl. VIIIB Michał Kubiak.  Po przeprowadzonych zajęciach młodzież mogła dokonywać okolicznościowych wpisów na udostępnionej przez organizatorów specjalnej mapie (https://wpis.dumnizpowstancow.pl/mapa).

Czytaj więcej...
Zdjęcie główne

21.11.2024

Światowy Dzień Życzliwości w Będkowie

21 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W tym roku hasłem wiodącym przedsięwzięcia jest: „Życzliwość podaj dalej”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wyjątkowe wydarzenia, które miały na celu szerzenie uśmiechu, pozytywnej energii i życzliwości zarówno wśród uczniów, jak i mieszkańców Będkowa. Największą atrakcją dnia był happening zorganizowany na ulicach naszej miejscowości. Przedstawiciele SU wraz z opiekunką Panią Agatą Karlińską wyruszyli ze „Słoikiem Pozytywnych Myśli”, z którego każdy przechodzień mógł wylosować karteczkę z inspirującym cytatem, miłym słowem lub motywującą sentencją. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – mieszkańcy chętnie brali w niej udział. Bardzo życzliwie powitano nas w Urzędzie Gminy, gdzie Pan Wójt Dariusz Misztal wraz z innymi pracownikami nie szczędzili nam ciepłych słów i słodkości. Z uśmiechem na twarzy losowali pozytywne myśli pracownicy apteki, poczty, biblioteki. Nie zabrakło również działań wewnątrz szkoły, do których dołączali wszyscy z Panem Dyrektorem Andrzejem Szklarkiem na czele. W przerwach między lekcjami uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję losować karteczki z cytatami. Każda wylosowana sentencja przypominała o tym, jak ważne jest bycie życzliwym wobec siebie i innych. Dzięki takim akcjom nasza szkoła jest nie tylko miejscem nauki, ale również przestrzenią, w której kształtuje się atmosfera wzajemnego szacunku i życzliwości. Dzielmy się życzliwością, okazujmy sobie szacunek, nieśmy bezinteresownie pomoc z przekonaniem, że dobro wraca. Bądźmy zatem dla siebie mili nie tylko w to święto, ale każdego dnia.

Czytaj więcej...
Zdjęcie główne

19.11.2024

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich do wspólnego świętowania. Tego dnia będzie można wylosować sentencję ze Słoika Pozytywnych Myśli oraz podzielić się radością z innymi. Planowany jest również happening ulicami Będkowa, by życzliwość dotarła do wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Czytaj więcej...
Zdjęcie główne

19.11.2024

By egzamin straszny nie był...

Do egzaminów ósmoklasisty jeszcze daleko, ale powoli myśli o nich każdy przyszły absolwent. By oswoić się z nimi, w środę, czwartek i poniedziałek uczniowie klas ósmych napisali swoje pierwsze próbne egzaminy. Sprawdzili się w nich kolejno z j. polskim, matematyką i językiem obcym (j. angielski lub j. niemiecki). Wrażenia piszących były na ogół pozytywne, choć niektórzy zwracali uwagę, że nie obyło się bez emocji.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka