Zdjęcie główne

19.12.2024

The Great Gatsby

W piątek 13 XII uczniowie klas VII - VIII udali się wraz z wychowawcami do Łodzi o Teatru V6 na spektakl The Great Gatsby.  Przedstawienie odbyło się w całości w języku angielskim, co nie jest czymś niezwykłym, ponieważ aktorzy to rodowici Amerykanie. Ten swoisty debiut językowy był dla naszych uczniów wielkim przeżyciem i możliwością odnalezienia się niecodziennej rzeczywistości językowej. Cieszy fakt, że adaptacja teatralna powieści Francisa Scotta Fitzgeralda została zrozumiana przez młodych widzów i przyjęta przez nich pozytywnie.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

18.12.2024

Świąteczne życzenia

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

18.12.2024

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada 2024 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Będkowie 5 i 6 latki  wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Piwowarską i Karoliną Szczepanik obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Dzieci chętnie brały udział w licznych konkursach oraz zabawach  przy dźwiękach piosenek o misiach.   Z wielkim zaangażowaniem wykonywały misie wykorzystując różne dostępne materiały plastyczne w ramach organizowanego corocznie konkursu pt: ,, Mój pluszowy miś,,.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

16.12.2024

Sprawozdanie z konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową

Już po raz kolejnym w naszej szkole odbył się konkurs kultywujący tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem dotyczył on wykonania najpiękniejszej ozdoby bożonarodzeniowej, ozdoby wykonanej z rodzicami/ prawnymi opiekunami, rodzeństwem bądź innej osoby spokrewnionej. Konkurs był dedykowany dla klas IV – VIII szkoły podstawowej.               Celem konkursu było rozwijanie kompetencji społeczno – emocjonalnych, tworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, wzmacnianie relacji rodzinnych, rozwijanie kreatywności dzieci oraz umiejętności dzielenia się z innymi. W konkursie wzięło udział 67 prac. Każda praca wyróżniała się oryginalnością, wymagała wielkiej precyzji i zaangażowania…….. Tym bardziej wielkie słowa uznania dla wszystkich uczestników konkursu. Ze względu na wysoki poziom wykonania ozdób bożonarodzeniowych nagrodzono wielu artystów.Miejsce I: Krystian Zakrzewski (kl. VI a), Kornelia Chrustowska (kl. VIII a)Miejsce II: Mateusz Błoch (kl. IV a), Kacper Sasin (kl. VIII b)Miejsce III: Mateusz Dziurdzia (kl. V), Dawid Bajon (kl. IV a)Wyróżnienia: Kacper Malinowski (kl. VIIIa)                      Alan Misiak (kl. V)                      Marcel Kowalski (kl. VI a) Uroczyste podsumowanie  zmagań artystycznych, połączonych z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się na najbliższej uroczystości szkolnej. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim, którzy włączyli się do konkursu tym bardziej, że prace zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przeznaczony na Radę Rodziców i potrzeby związane z dalszym rozwojem naszej szkoły. Zapraszam do obejrzenia galerii. Organizator konkursu: Aneta Chrustowska

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

12.12.2024

Loteria Mikołajkowa

Przez ostatnie dni w szkole wielkim powodzeniem cieszyła się Loteria Mikołajkowa, wspierająca puszki WOŚP naszych wolontariuszy. Wzruszeniom i emocjom nie było końca, bo atrakcyjne gadżety przyniesione przez licznych sponsorów były marzeniem wielu. Za świetną zabawę wszystkim serdecznie dziękujemy. Organizatorki - Ewa Skorupska i Anna Habram.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

11.12.2024

W stulecie Reymontowskiego Nobla

8 grudnia br. w Domu Kultury w Będkowie odbyła się wyjątkowa uroczystość gminna zorganizowana przez Pana Wójta Dariusza Misztala upamiętniająca setną rocznicę przyznania Władysławowi Reymontowi Literackiej Nagrody Nobla. Jednym z głównych punktów programu było przedstawienie teatralne pt. „Cztery pory roku”, przygotowane przez uczniów miejscowej szkoły, inspirowane powieścią „Chłopi” pod egidą nauczycieli: Pani Renaty Wochny, Pani Anny Maciaszek-Badek i Pani Agaty Karlińskiej. Piosenki, przyśpiewki i taniec przygotował Pan Jacek Wochna, a o nagłośnienie zadbał Pan Arkadiusz Pielesiek. Bogata scenografia była autorstwa Pani Renaty Rechcińskiej. Przy wykonaniu dekoracji pomagały: Pani Karolina Szczepanik, Pani Aneta Misio, Pani Jolanta Wachoń, Pani  Ewa Skorupska, Pani Jolanta Włodarczyk i Pani Sylwia Piwowarska. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w postacie stworzone przez Reymonta, prezentując życie i obyczaje polskiej wsi w rytmie zmieniających się pór roku. Spektakl, pełen barwnych strojów i tradycyjnej muzyki ludowej, zachwycił publiczność swoją autentycznością i dbałością o detale. Każda pora roku symbolizowała inny etap życia społeczności chłopskiej, ukazując zarówno jej trudy, jak i piękno związane z cyklem natury. Przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem zgromadzonych mieszkańców oraz gości, którzy podziwiali nie tylko talent uczniów, ale również ich umiejętność uchwycenia istoty dzieła Reymonta. Wydarzenie stało się pięknym hołdem dla autora oraz okazją do przypomnienia wartości i tradycji, które tak mocno zapisały się na kartach polskiej literatury.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

11.12.2024

Mikołaj wśród grzecznych uczniów

6 XII uczniów naszej szkoły odwiedził Mikołaj. Przyniósł on grzecznym uczniom (oczywiście tylko tacy pobierają nauki w Będkowie) słodkości. Zapowiedział przy tym, że  ci najgrzeczniejsi mogą spodziewać się jego wizyty w domach w wigilijny wieczór. Wyczekiwanemu przez dzieci gościowi towarzyszyły Śnieżynki. O przybycie do szkoły poprosił Mikołaja Samorząd Uczniowski, sam Mikołaj zaś za pomoc okazaną w tym dniu szczególnie dziękuje Radzie Rodziców oraz Piotrowi Zeisselowi, Zuzannie Malinowskiej, Kornelii Rudniak i Natalii Dulas.  

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

05.12.2024

Konkurs wokalno-instrumentalny: "Z KOLĘDĄ PRZY CHOINCE"

REGULAMIN KONKURSU WOKALNO – INSTRUMENTALNEGO„Z KOLĘDĄ PRZY CHOINCE”  Celem konkursu jest: 1. Popularyzacja śpiewania kolęd wśród dzieci i młodzieży.2. Samokształcenie muzyczne, możliwość niezależnej prezentacji ulubionych kolęd i pastorałek oraz sprawdzenia własnych umiejętności muzycznych. Zasady uczestnictwa: 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej. 2. Udział w konkursie mogą brać soliści – wokaliści i instrumentaliści.3. Uczestnicy przygotowują obowiązkowo jedną kolędę lub pastorałkę w wersji wokalnej lub instrumentalnej. 4. Wykonawcy prezentują przygotowane utwory a cappella. 5. Uczestnicy zgłaszają swój udział w konkursie do p. Katarzyny Ozgi lub p. Jacka Wochny do dnia 9 grudnia 2024r. 6. Przesłuchania konkursowe odbędą się 12 grudnia 2024r. Ocena i nagrody: 1. Jury oceniać będzie: dobór repertuaru, interpretację wokalną  lub instrumentalną oraz poziom warsztatu wykonawczego. 2. Laureaci konkursu otrzymują dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  3. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zaprezentują swoje umiejętności podczas Szkolnej Wigilii.  Organizatorzy:                                                              Dyrektor Szkoły:                                                         Katarzyna Ozga Jacek Wochna

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

04.12.2024

Mikołajki

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

04.12.2024

Próbny egzamin – drugie podejście

W dniach 2 – 4 grudnia po raz drugi uczniowie klas VIII zmierzyli się z egzaminem próbnym przygotowującym ich do sprawdzianu wieńczącego edukację w szkole podstawowej. Tym razem piszący czuli się już pewniej. Przewidują także, że wyniki będą wyższe niż podczas próby listopadowej. Zdecydowana większość uczniów uważa, że takie egzaminy są bardzo potrzebne

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

02.12.2024

Andrzejki 2024

Andrzejki to czas wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Kiedyś wróżby te miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach późniejszych przybrały one formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci. W naszej szkole tradycji (pierwsza polska wzmianka o andrzejkach sięga polowy XVI w.) stała się zadość i wszyscy chętni mogli skorzystać z salonu wróżek czy zrobić okolicznościowe zdjęcie na przygotowanej wcześniej ściance. W zabawę koordynowaną przez Panią Agatę Karlińską i Pana Andrzeja Legiezińskiego mocno zaangażowali się uczniowie klasy VIIIa, VIIIb i V. Dzień zwieńczyła dyskoteka prowadzona przez Samorząd Uczniowski. 

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

29.11.2024

Kino na temat

28 listopada br. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjeździe do kina na najnowszą animowaną adaptację powieści Henryka Sienkiewicz pt. Quo vadis. Film poprzedziła prelekcja dotycząca ponadczasowych wartości ukazanych w książce i przeniesionych na ekran. Prowadzący wykład podkreślali, jak ważne w życiu są miłość, wiara, odwaga i poświęcenie oraz jak te wartości mogą być aktualne również we współczesnym świecie. Uczniowie mieli okazję zastanowić się, jak postawy bohaterów mogą inspirować ich w codziennym życiu. Dzięki nowoczesnej technologii animacji historia Ligii, Winicjusza i św. Piotra została przedstawiona w sposób atrakcyjny i przystępny dla młodego widza. Szczególne wrażenie wywarły dramatyczne sceny z czasów prześladowań chrześcijan w starożytnym Rzymie oraz niezwykle wzruszające momenty ukazujące przemianę głównego bohatera i jego relacje z Ligią. Po projekcji uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami na temat tej poruszającej opowieści o sile wiary i miłości. Wielu uczniów podkreślało, że film pomógł im lepiej zrozumieć treść książki i ukazał jej uniwersalne przesłanie w nowym świetle. Wyjazd był doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o jednej z najważniejszych polskich powieści historycznych, która jest wpisana na listę lektur obowiązkowych. Opiekę nad uczniami w sprawowały Pani Renata Wochna i Pani Agata Karlińska.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

29.11.2024

Konkurs czytelniczy „Magiczne drzewo. Berło”

25 listopada 2024 r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Już po raz dziewiąty uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zmaganiach konkursowych mających na celu wyłonić czytelników, którzy mogli poszczycić się doskonałą znajomością treści książek z serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki. W tym roku szkolnym uczniowie zapoznali się z przygodami bohaterów opisanymi w tomie 9. zatytułowanym „Berło”. Uczestnicy  konkursu wykazali się duchem rywalizacji oraz ogromną znajomością treści książki. Wśród nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie znaleźli się:Klara Woźniak, kl. IV b – I miejscePatrycja Jabłońska, kl. IV b – II miejsceLena Najder, kl. VI b – II miejsceJulia Pietrzak, kl. VI b – III miejsceJustyna Słowińska, kl. VI b – wyróżnienie Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

29.11.2024

Nagroda Papieża Franciszka

KLIKNIJ TUTAJZOBACZ WIĘCEJ

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

28.11.2024

Andrzejki

ZAPRASZA SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

23.11.2024

Ósmoklasiści dumni z powstańców

Kampania Dumni z Powstańców to nowa odsłona realizowanego w naszej szkole od kilku lat projektu BohaterON – włącz historię. Jest to ogólnopolska akcja o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.W bieżącym roku szkolnym na lekcjach prowadzonych przez Pana Andrzeja Legiezińskiego uczniowie klas ósmych korzystali z materiałów przygotowanych przez Fundację Sensoria i Fundację Pokolenie Kolumbów. O swoim krewnym, pochodzącym z Drzazgowej Woli uczestniku powstania warszawskiego dr. Janie Kubiaku ps. Strzała, opowiadał uczeń kl. VIIIB Michał Kubiak.  Po przeprowadzonych zajęciach młodzież mogła dokonywać okolicznościowych wpisów na udostępnionej przez organizatorów specjalnej mapie (https://wpis.dumnizpowstancow.pl/mapa).

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

21.11.2024

Światowy Dzień Życzliwości w Będkowie

21 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W tym roku hasłem wiodącym przedsięwzięcia jest: „Życzliwość podaj dalej”. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wyjątkowe wydarzenia, które miały na celu szerzenie uśmiechu, pozytywnej energii i życzliwości zarówno wśród uczniów, jak i mieszkańców Będkowa. Największą atrakcją dnia był happening zorganizowany na ulicach naszej miejscowości. Przedstawiciele SU wraz z opiekunką Panią Agatą Karlińską wyruszyli ze „Słoikiem Pozytywnych Myśli”, z którego każdy przechodzień mógł wylosować karteczkę z inspirującym cytatem, miłym słowem lub motywującą sentencją. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – mieszkańcy chętnie brali w niej udział. Bardzo życzliwie powitano nas w Urzędzie Gminy, gdzie Pan Wójt Dariusz Misztal wraz z innymi pracownikami nie szczędzili nam ciepłych słów i słodkości. Z uśmiechem na twarzy losowali pozytywne myśli pracownicy apteki, poczty, biblioteki. Nie zabrakło również działań wewnątrz szkoły, do których dołączali wszyscy z Panem Dyrektorem Andrzejem Szklarkiem na czele. W przerwach między lekcjami uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję losować karteczki z cytatami. Każda wylosowana sentencja przypominała o tym, jak ważne jest bycie życzliwym wobec siebie i innych. Dzięki takim akcjom nasza szkoła jest nie tylko miejscem nauki, ale również przestrzenią, w której kształtuje się atmosfera wzajemnego szacunku i życzliwości. Dzielmy się życzliwością, okazujmy sobie szacunek, nieśmy bezinteresownie pomoc z przekonaniem, że dobro wraca. Bądźmy zatem dla siebie mili nie tylko w to święto, ale każdego dnia.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

19.11.2024

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich do wspólnego świętowania. Tego dnia będzie można wylosować sentencję ze Słoika Pozytywnych Myśli oraz podzielić się radością z innymi. Planowany jest również happening ulicami Będkowa, by życzliwość dotarła do wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

19.11.2024

By egzamin straszny nie był...

Do egzaminów ósmoklasisty jeszcze daleko, ale powoli myśli o nich każdy przyszły absolwent. By oswoić się z nimi, w środę, czwartek i poniedziałek uczniowie klas ósmych napisali swoje pierwsze próbne egzaminy. Sprawdzili się w nich kolejno z j. polskim, matematyką i językiem obcym (j. angielski lub j. niemiecki). Wrażenia piszących były na ogół pozytywne, choć niektórzy zwracali uwagę, że nie obyło się bez emocji.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

07.11.2024

AUTOBUSY W DNIU 11.11.2024r.

AUTOBUSY SZKOLNE W DNIU 11.11.2024r.  PRZYWOZY KURS: Prażki, Teodorów,  Kalinów, Remiszewice, Rzeczków       GODZINA ODJAZDÓW Z PRZYSTANKU   PRZYSTANEK 9.35 REMISZEWICE 9.37 REMISZEWICE ZAKRĘT 9.39 KALINÓW 9.42 RZECZKÓW BANK 9.43 RZECZKÓW OSP 9.45 RZECZKÓW KRZYŻÓWKA 9.48 RZECZKÓW PĘTLA 10.03 PRAŻKI ZA TORAMI 10.04 TEODORÓW 10.14 TEODORÓW 10.18 PRAŻKI KOŁO P. CZYŻEWSKIEGO 10.22 PRAŻKI KOŁO P. BRUDZA 10.23 PRAŻKI KOŁO SKLEPU 10.25 KOŚCIÓŁ       KURS: Rosocha, Wykno, Rudnik, Ceniawy, Ewcin, Drzazgowa Wola, Łaknarz, Gutków, Zacharz, Nowiny, Sługocice, Brzustów   GODZINA ODJAZDÓW Z PRZYSTANKU   PRZYSTANEK 9.30 Łaknarz 9.35 Drzazgowa Wola 9.38 Ewcin 9.43 Ceniawy DOM LUDOWY 9.45 Ceniawy I 9.46 Ceniawy STARE 9.48 Gutków 9.54 Zacharz I 9.56 Zacharz 9.57 Nowiny 9.59 Sługocice 10.04 Brzustów 10.05 Brzustów 10.09 Brzustów LAS 10.14 Rudnik 10.17 Rudnik LAS 10.18 Wykno 10.21 Rosocha 10.25 KOŚCIÓŁ ODWOZY   ODJAZD AUTOBUSÓW SPOD KOŚCIOŁA – BEZPOŚREDNIO PO ZAKOŃCZENIIU UROCZYSTOŚCI         CZAS TRWANIA ODWOZU ZALEŻNY JEST OD LICZBY ROZWOŻONYCH DZIECI.  GODZINY DOWOZÓW NALEŻY TRAKTOWAĆ ORIENTACYJNIE. NA PRZYSTANEK PROSZĘ WYCHODZIĆ Z KILKUMINUTOWYM WYPRZEDZENIEM.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

07.11.2024

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”

 Te słowa wybitnego polskiego poety Cypriana Norwida w pełni oddają klimat dzisiejszej akademii z okazji 106.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości z zaproszonych gości udział wzięli Pan Wójt Dariusz Misztal i Przewodnicząca Rady Gminy w Będkowie Pani Karolina Rauch. Po wystąpieniu Pana Dyrektora Andrzeja Szklarka, który mówił o dumie bycia Polakami, głos zabrał Pan Wójt. W swoim przemówieniu podkreślił waleczność naszego narodu, wspominał Bitwę Warszawską, Marszałka Józefa Piłsudskiego i poprosił o kontynuację sztafety polskości. Następnie uczniowie klas ósmych przygotowani przez Panią Bogusławę Wochnę i Pana Andrzeja Legiezińskiego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przybliżający długą drogę Polski do Niepodległości. O oprawę muzyczną zadbał Pan Jacek Wochna, który przygotował wspaniały występ chóru szkolnego. Znane i popularne pieśni patriotyczne były śpiewane przez większość zgromadzonych na uroczystości. Nad sprawami technicznymi związanymi z nagłośnieniem czuwał Pan Arkadiusz Pielesiek. Sprawami organizacyjnymi zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Agatą Karlińską.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

07.11.2024

UWAGA! ZMIANA GODZIN ODWOZU - PIĄTEK

AUTOBUS SZKOLNY 8 LISTOPADA 2024r. ODWOZY    KURS I: Rosocha, Wykno, Rudnik, Ceniawy, Ewcin, Drzazgowa Wola, Łaknarz, Gutków KURS II: Zacharz, Nowiny, Sługocice, Brzustów   Godzina odjazdu Kierunek odjazdu 13.15 Drzazgowa Wola 13.50 Zacharz   KURS I: Kalinów, Remiszewice, Rzeczków KURS II: Prażki, Teodorów       Godzina odjazdu Kierunek odjazdu 13.15 Rzeczków 13.50 Prażki   GODZINY PRZYWOZÓW I ODWOZÓW NALEŻY TRAKTOWAĆ ORIENTACYJNIE. NA PRZYSTANEK PROSZĘ WYCHODZIĆ Z KILKUMINUTOWYM WYPRZEDZENIEM.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

06.11.2024

„Czekoladowy Mikołaj”

Zachęcamy do udziału w akcji „Czekoladowy Mikołaj”.  Mimo tego, że tematyka akcji wydaje się odległa, w imieniu Caritas Archidiecezji Łódzkiej prosimy o wcześniejsze dokonanie rezerwacji, w celu przygotowania przez łódzka cukiernię odpowiedniej ilości mikołajków. Rezerwacji należy dokonać u opiekunów Szkolnego Koła Caritas, do 13 listopada 2024r. Koszt mikołajka dla wolontariusza SKC-5 złotych, dla pozostałych uczniów- 6 złotych.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

31.10.2024

Szkoła pamięta

W przededniu Wszystkich Świętych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych. Młodzież uporządkowała groby żołnierskie oraz zapaliła znicze jako wyraz szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli. Hołd został oddany także zmarłym nauczycielom oraz Joannie Makowieckiej, siostrze Noblisty Władysława Reymonta. Ta inicjatywa była wyrazem szacunku dla przeszłości i pamięci o tych, którzy swoją pracą i życiem przyczynili się do tworzenia naszej historii.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

25.10.2024

UWAGA! OD 28 PAŹDZIERNIKA ZMIANA HARMONOGRAMU ODWOZÓW

WOLA DRZAZGOWA - RUDNIK - ZACHARZPRAŻKI - RZECZKÓWHARMONOGRAM ODWOZÓW

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

23.10.2024

Samorząd Uczniowski w pełnym składzie

Z początkiem nowego roku szkolnego uzupełniono skład Samorządu Uczniowskiego. Tak jak w roku ubiegłym przewodniczącym jest Norbert Błoch, a jego zastępcą Kornelia Chrustowska. Poczet sztandarowy tworzą: Fabian Bąk, Lena Śliwińska, Julia Kapka, Mateusz Bogusławski, Katarzyna Janus, Wiktoria Papiewska, Kacper Malinowski, Zuzanna Grzanek, Karolina Piwowarska.W regulaminowych sekcjach działają: Patrycja Szymańska, Łucja Kobalczyk, Natalia Dulas, Julia Kapka, Lena Janusik, Oliwia Misztal, Nikola Gazda, Aleksandra Najder, Lena Recheta, Daria Dulas, Liliana Bąk, Weronika Błoch, Justyna Woźniak, Kornelia Rudniak, Zuzanna Grzanek, Karolina Piwowarska, Filip Wilanowski, Stanisław Żuława, Dawid Strugiński, Fabian Bąk, Jędrzej Olejnik, Kacper Malinowski, Piotrek Zeissel, Oliwier Pawlak, Aleksander Błoch. W bieżącym roku szkolnym opiekunami Samorządu Uczniowskiego są Pani Agata Karlińska i Pan Andrzej Legieziński.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

22.10.2024

"Ślubowanie nie z tej ziemi"

Dnia 11 października 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. W niezwykłej i radosnej atmosferze nasi pierwszoklasiści "kosmici" przeistoczyli się w odpowiedzialnych uczniów. Uchwyceni przez "ziemskie aparaty".

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

20.10.2024

Bal Jesieni

17 października 5 i 6 - latki z oddziałów przedszkolnych znajdujących się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Będkowie uczestniczyły w ,, Balu Jesieni,,. W tym dniu dzieci ubrane były w kolorach jesieni, a wiele z nich miało stroje specjalnie przygotowane na tą okazję. Nauczycielki Małgorzata Piwowarska oraz Karolina Szczepanik przygotowały dla swoich wychowanków wiersze, zagadki  oraz quizy  związane z tą porą roku. Dzieci w trakcie różnych zabaw wykorzystały wcześniej zebrany materiał przyrodniczy. Chętnie kolorowały też liście, śpiewały i tańczyły przy jesiennej muzyce.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

11.10.2024

Dzień Gier Planszowych

10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w świętowanie tego dnia zorganizowanego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Przynieśli swoje ulubione planszówki i w radosnej atmosferze spędzali czas na wspólnej zabawie. Gry planszowe to nie tylko relaks i zabawa, ale również rozrywka rozwijająca wiedzę, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i była świetną okazją do integracji oraz rozwijania umiejętności strategicznych i współpracy.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

10.10.2024

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wszystkiego najlepszego!

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

10.10.2024

UWAGA! ZMIANA HARMONOGRAMU ODWOZÓW OD 15. PAŹDZIERNIKA

PRAŻKI - RZECZKÓWWOLA DRZAZGOWA - RUDNIK - ZACHARZ

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

10.10.2024

„Napisz, proszę, chociaż krótki list…”

9 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. To doskonała okazja do sięgnięcia po długopis, papier i napisanie tradycyjnego listu. Listy stanowią niezwykle ważne i ciekawe źródło historyczne i wbrew pozorom epistolografia wcale nie jest sztuką całkowicie zanikającą. Uczniowie klasy piątej wraz z polonistką panią Agatą Karlińską udali się do pobliskiego urzędu pocztowego, by dowiedzieć się, co dzieje się z listami od momentu wrzucenia ich do skrzynki bądź nadania na poczcie. Piątoklasiści z zainteresowaniem słuchali opowieści pani kierownik poczty, mieli okazję zobaczyć, jak działa poczta od środka oraz dowiedzieć się, jak listy wędrują do swoich odbiorców. Pytali o ceny znaczków pocztowych, o listy priorytetowe i polecone. W najbliższym czasie na języku polskim sami zmierzą się z niełatwą sztuką korespondencji. To była bardzo ciekawa lekcja.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

09.10.2024

Sprzątanie Świata - podziękowania

Mamy przyjemność poinformować, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat w podziękowaniu za udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Podziękowania otrzymał również Samorząd Uczniowski, który koordynował całą akcję. W imieniu Fundacji Nasza Ziemia dziękujemy z całego serca za udział w tej największej lekcji ekologii w naszym kraju. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, ponieważ ciągle jest nas wielu, aby dbać o naszą planetę, która coraz bardziej wymaga naszej troski i uważności.  Dziękujemy Dyrekcji, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom za udział w 31. ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata.  Dziękujemy również za pomoc pracownikom Gminy Będków.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

09.10.2024

Z książką za pan brat

Czytać można wszędzie, wystarczy tylko chcieć. O zaletach czytania książek nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy nowych rzeczy czy rozwija kreatywność. Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy piątej na zajęciach rozwijających uzdolnienia wraz z prowadzącą Panią Agatą Karlińską udali się do pobliskiego parku, by tam w jesiennej scenerii czytać wiersze znanych polskich poetów. Wśród kolorowych liści i babiego lata wybrzmiały piękne strofy Tuwima, Brzechwy, Jachowicza i innych. Jesienna aura sprzyjała wyprawie do parku i poczynaniom młodych lektorów.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

09.10.2024

ZBIÓRKA DLA POWODZIAN

W dniach 27-28 września 2024 r. czterdziestu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas, działającego przy ZSP w Będkowie włączyło się w Ogólnopolską Zbiórkę Caritas Dla Powodzian. Zbiórka została przeprowadzona w sklepie Biedronka w Moszczenicy. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że stawia na naszej drodze ludzi o wielkich i otwartych sercach, abyśmy mogli dzięki nim nieść pomoc potrzebującym. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w transporcie wolontariuszy oraz produktów ze zbiórki. Podziękowania należą się również Pracownikom sklepu Biedronka w Moszczenicy za pomoc i wspaniałą atmosferę podczas zbiórki oraz klientom za ich hojność. Księdzu Proboszczowi Robertowi Kaczmarkowi oraz Panu Kościelnemu Marianowi Koryckiemu za pomoc w gromadzeniu darów na plebanii. W sposób szczególny dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Będków, Dariuszowi Misztalowi oraz Panu Dyrektorowi ZSP w Będkowie, Andrzejowi Szklarkowi za to, że umożliwiają nam angażowanie się w dzieło wolontariatu. Wdzięczni Wolontariusze wraz z opiekunkami SKC w Będkowie Katarzyną Ozgą i Aliną Walicką.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

08.10.2024

XXIV DZIEŃ PAPIESKI

XXIV DZIEŃ PAPIESKI„Jan Paweł II- Ewangelia starości i cierpienia”13 PAŹDZIERNIKA  2024 Roku  Wolontariusze Szkolnego Koła CaritasZespołu Szkolno – Przedszkolnego w Będkowie ZAPRASZAJĄ NA PAPIESKIE KREMÓWKI Będą one sprzedawane po Mszach Świętych przed kościołem parafialnym Narodzenia NMP w Będkowie. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby działalności SKC.KLIKNIJ TUTAJ

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

04.10.2024

Dzień Głośnego Czytania

30 września nasza szkoła włączyła się w akcję czytania w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto jest obchodzone od 2001 roku i ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie kompetencji społecznych i emocjonalnych oraz zachęcanie dorosłych do wspólnego spędzania czasu z dziećmi przy lekturze. O wielorakich korzyściach wynikających z głośnego czytania można się było dowiedzieć z przygotowanej gazetki. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wysłuchały swoich ulubionych utworów w wykonaniu wychowawców oraz swoich rówieśników. Nauczyciele i uczniowie klas starszych włączyli się w akcję w czasie lekcji, czytając różne teksty w języku polskim, angielskim i niemieckim, a w trakcie przerwy wysłuchali fragmentu książki A. Maleszki „Magiczne drzewo. Świat Ogromnych”. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

03.10.2024

Dzień Gier Planszowych

10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych. To coroczne święto miłośników planszówek. Gry planszowe to nie tylko relaks i zabawa, ale również rozrywka rozwijająca wiedzę, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. To także okazja do spotkań z przyjaciółmi. Zapraszamy wszystkich do świętowania w czwartek 10 października br. na przerwach i w czasie zajęć z nauczycielami. Przynieście swoje ulubione planszówki i grajcie! Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

01.10.2024

Szkoła z brodą na wesoło!

30 IX w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego otworzono salon brodaczy. W ramach akcji „Szkoła z brodą” odważnym młodzieńcom (szkoda, że nielicznym) samorządowi barberzy wręczali słodkie niespodzianki. Nie zapomniano także o tych, którzy nie mieli jeszcze śmiałości przyozdobić zarostem swojego oblicza. Chętni mogli zrobić też pamiątkowe fotografie.

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

27.09.2024

Dzień Chłopaka na wesoło z brodą

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Czytaj więcej...

Zdjęcie główne

27.09.2024

W krainie Indian

Jeśli chcecie przenieść się do krainy Indian, poznać ich codzienność, kulturę, zwyczaje, to ten wyjazd jest właśnie dla Was. Do świata Apaczów, Irokezów, Komanczów i innych plemion wybrali się uczniowie klasy piątej. Polowali na bizony, strzelali z łuków, rzucali oszczepami, pokonywali tor przeszkód i robili wyścigi żółwi. Po intensywnym dniu pełnym atrakcji popołudnie spędzili piekąc nad ogniskiem kiełbaski. Jadąc do wioski indiańskiej, odwiedzili zamek królewski w Łęczycy i geometryczny środek Polski. Taki Dzień Chłopaka to my rozumiemy! W tę niezwykłą podróż piątoklasistów zabrała ich wychowawczyni Pani Agata Karlińska. Opiekunem uczniów był również Pan Andrzej Legieziński. Podróż w czasie nie odbyłaby się bez Rodziców, którzy sponsorowali swoje dzieci. Szczególne podziękowania dla Pana Kierowcy, Damiana Czapli. Wszystkim bardzo dziękujemy za ten niesamowity wyjazd!

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

26.09.2024

UWAGA! ZMIANA HARMONOGRAMU ODWOZÓW OD 30 WRZEŚNIA

PRAŻKI - RZECZKÓWWOLA DRZAZGOWA - RUDNIK - ZACHARZ

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

24.09.2024

Na Straży Czystej Ziemi!

W tegorocznej 31. już akcji pn. „Sprzątanie Świata – Polska” uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Będkowie, pod kierownictwem Samorządu Uczniowskiego, aktywnie włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska. W tym roku hasłem przewodnim było: „Na Straży Czystej Ziemi”. Młodzież z zaangażowaniem sprzątała okoliczne tereny, zbierając śmieci z parku, chodników oraz miejsc publicznych. Uczniowie zostali wyposażeni w worki i rękawiczki, które dostarczył Urząd Gminy, co umożliwiło im sprawne przeprowadzenie akcji. Inicjatywa ta miała na celu nie tylko poprawę czystości otoczenia, ale także podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów i wsparciu ze strony lokalnych władz, udało się zebrać znaczną ilość odpadów, przyczyniając się do poprawy stanu środowiska w Będkowie. Samorząd Uczniowski odegrał kluczową rolę w organizacji tego wydarzenia, koordynując podział grup, dbając o logistykę oraz motywując swoich kolegów do zaangażowania w akcję.  

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

18.09.2024

Międzynarodowy Dzień Kropki

Nie wszyscy wiedzą, że 15 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to ma na celu promowanie kreatywności, odwagi i akceptacji. Jest to dzień, w którym każdy może pokazać swoje talenty i zainteresowania. Dzień Kropki jest ważny, ponieważ przypomina nam, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma coś do zaoferowania. Kropka symbolizuje początek czegoś nowego. W naszej szkole Dzień Kropki świętowali zarówno mali jak i duzi. Każdy z nas jest niepowtarzalny i ma coś, w czymś jest wyjątkowy. Może to być rysowanie, sport, śpiewanie, ale też pomaganie innym. Znajdź swój talent i rozwijaj go!Akcji patronował Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

17.09.2024

Ja i moja Mała Ojczyzna

Zachęcamy do udziału w konkursie. Po więcej informacji zapraszamy do regulaminu.REGULAMIN KONKURSU

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

17.09.2024

Czuwaj!

13 września br. naszą szkołę odwiedzili harcerze z gminy Moszczenica. Druhny i druhowie przeprowadzili kolegami z będkowskiej szkoły kilka gier integracyjnych, zachęcając jednocześnie do włączenia się w ruch, który ma bogatą historię zarówno w Polsce jak i na świecie.

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

16.09.2024

NARODOWY DZIEŃ SPORTU

PLAKAT BĘDKÓW NDS 2024OFICJALNY PARTNER NDS 2024GALERIA ZDJĘĆ NDS 2024OŚWIADCZENIE RODZICA NDS 2024

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

11.09.2024

Międzynarodowy Dzień Kropki

KLIKNIJ TUTAJ

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

09.09.2024

„Kordian” w Będkowie

Narodowe Czytanie „Kordiana” Słowackiego odbyło się w Będkowie 9 września br. W malowniczej scenerii tężni zgromadzili się uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej im. W.S.Reymonta, nauczyciele oraz nieliczni mieszkańcy. Oficjalnego otwarcia i wprowadzenia obecnych w przedsięwzięcie dokonał Pan Dyrektor Andrzej Szklarek. Następnie głos zabrał Pan Andrzej Legieziński, który przypomniał, że wraz z Panią Agatą Karlińską był inicjatorem Narodowego Czytania na ziemi  będkowskiej. Wybrane fragmenty dzieła Słowackiego, w tym bajkę „O Janku, co psom szył buty” prezentowali uczniowie klasy piątej. Najbardziej znane sceny z utworu przedstawili szóstoklasiści. Akcja Narodowego Czytania była możliwa dzięki zaangażowaniu Pani Agaty Karlińskiej wspieranej przez Panią Annę Maciaszek-Badek i Pana Jacka Wochnę.

Czytaj więcej...

ZDJĘCIE GŁÓWNE

09.09.2024

Nie zapominamy o bohaterach II wojny światowej

W piątek 6 IX delegacja Samorządu Uczniowskiego i uczniowie kl. V wraz z opiekunami Panią Agatą Karlińską i Panem Andrzejem Legiezińskim udali się na cmentarz parafialny. Przedstawiciele społeczności szkolnej posprzątali znajdującą się tam kwaterę wojenną. Spoczywają w niej żołnierze 13. Dywizji Piechoty Armii Prusy polegli 6 IX 1939 r. w walce o Będków. Po wykonaniu prac porządkowych na płycie nagrobnej została złożona wiązanka biało-czerwonych kwiatów oraz zapalono znicze. Krótką pogadankę na temat wydarzeń na ziemi będkowskiej sprzed równo osiemdziesięciu pięciu laty wygłosił Pan Andrzej Legieziński. Na zakończenie za poległych odmówiono modlitwę zainicjowaną przez Panią Agatę Karlińską.

Czytaj więcej...

Aktualności

ZDJĘCIE GŁÓWNE

05.09.2024

Narodowe Czytanie 2024

Zapraszamy Wszystkich do Narodowego Czytania

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

05.09.2024

Pamiętamy o ofiarach wojny

Po zakończeniu uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego delegacja uczniów wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego Panią Agatą Karlińską i Panem Andrzejem Legiezińskim udała się pod tablicę pamięci, by oddać hołd mieszkańcom gminy poległym w czasie II wojny światowej. Na miejscu krótką lekcję historii przeprowadził popularyzator lokalnej historii Pan Andrzej Legieziński. Pani Agata Karlińska dodała, że problematyka wojny i okupacji niemieckiej i sowieckiej jest również obecna na lekcjach języka polskiego. Na zakończenie delegacja złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatów i uczciła pomordowanych przez Niemców chwilą ciszy. 

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

05.09.2024

Witaj, szkoło!

2 IX w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/25.  Obecnością swą ten ważny dla szkolnej wspólnoty dzień uświetnili Pan Wójt Gminy Będków Dariusz Misztal, Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Będkowie Ksiądz Robert Kaczmarek, Przewodnicząca Rady Gminy w Będkowie Pani Karolina Rauch, Przewodniczący Komisji Oświaty Pan Sebastian Adamczyk.  Pan Dyrektor Andrzej Szklarek serdecznie powitał uczniów i przypomniał, że 85 lat temu uczniowie nie mogli iść do szkoły, ponieważ 1 IX 1939 r. wybuchła II wojna światowa. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Panią Annę Maciaszek- Badek, Pana Jacka Wochnę i Pana Arkadiusza Pielesieka.  Nad przebiegiem uroczystości czuwał Samorząd Uczniowski kierowany przez Panią Agatę Karlińską i Pana Andrzeja Legiezińskiego. Zwracając się do zebranych, Pan Wójt Gminy Będków Dariusz Misztal nakreślił m.in. wizję oświatowych inwestycji w nowym roku szkolnym. Wraził również nadzieję, że nauka w szkole przyniesie uczniom wiele dobra i przyczyni się do ich wszechstronnego rozwoju. Dzieciom, ich rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom ZS-P w Będkowie złożył najlepsze życzenia z okazji nowego roku szkolnego.  

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

05.09.2024

ŻYCZENIA

ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

29.08.2024

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/25

AUTOBUSY SZKOLNE W DNIU ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGOLISTA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Czytaj więcej...
ZDJĘCIE GŁÓWNE

27.06.2024

Niech piękne chwile nie odejdą w zapomnienie…. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 i pożegnanie klasy 8

W piątek 21 czerwca 2024 roku  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Rozpoczęło się mszą św. o godz. 10.00, po której wszyscy udali się do szkoły.Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością Pan Dariusz Misztal Wójt Gminy Będków, Pani Karolina Rauch Przewodnicząca Rady Gminy Będków, Pan Sebastian Adamczyk Przewodniczący Komisji Oświaty,  Ksiądz Robert Kaczmarek Proboszcz tutejszej parafii oraz licznie zgromadzeni Rodzice.Akademia rozpoczęła się tańcem narodowym, polonezem w wykonaniu absolwentów szkoły, układ taneczny został przygotowany przez p. Jacka Wochnę.Głos zabrał Pan dyrektor Andrzej Szklarek, który pogratulował wszystkim dzieciom promocji do następnej klasy, a absolwentom ukończenia szkoły.  Potem wraz z wychowawcami i Panem Wójtem Dariuszem Misztalem wręczył  uczniom nagrody za najwyższe wyniki  w nauce i zachowaniu, a Rodzicom absolwentów Podziękowania i Listy Gratulacyjne Pan dyrektor Andrzej Szklarek wyróżnił szczególnie absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wysokimi wynikami. Były to Weronika Bąbol i Zuzanna Wojciechowska. Weronika Bąbol uzyskała tytuł superabsolwenta. Następnie głos zabrał Pan Dariusz Misztal Wójt Gminy Będków, wszystkim naszym uczniom życzył bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. W części artystycznej uczniowie klas siódmych przedstawili w humorystyczny i wzruszający sposób pobyt starszych kolegów i koleżanek w szkole, następnie wręczyli im pamiątkowe medale i prezenty.  Absolwenci  podziękowali Dyrekcji szkoły, Przedstawicielom Samorządu Gminnego, wychowawczyni, nauczycielom, Rodzicom za trud wychowania, za codzienną troskę, cierpliwość i wyrozumiałość. Kiedy zabrzmiała piosenka „To dzięki Wam” w oczach wszystkich Rodziców pojawiły się łzy.Na zakończenie tradycyjnie uczniowie wręczyli kwiaty pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i zaproszonym gościom. Po akademii wszyscy udali się do swoich sal aby otrzymać świadectwa i rozpocząć wakacje. Do zobaczenia we wrześniu!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka